Select language

pl flag   en flag   pl flag   pl flag

logo ue

 forbesa 2019

 

W dniu 4 kwietnia 2019 roku Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych HEKO został wyróżniony na łamach miesięcznika Forbesa "Diamenty Forbesa 2019" w rankingu firm najszybciej zwiększających swoją wartość w województwie świętokrzyskim o poziomie przychodów od 5 do 50 mln PLN.

publiczne 2019

HEKO realizuje obowiązki prowadzenia publicznej kampanii edukacyjnej wynikające z ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Powyżej certyfikat potwierdzający realizację obowiązku w roku 2019 za pośrednictwem Eko Cykl Organizacji Odzysku Opakowań S.A.

 forbesa 2017

 

W dniu 09.02.2017r. Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych HEKO został wyróżniony na łamach miesięcznika Forbesa "Diamenty Forbesa 2017" w rankingu firm najszybciej zwiększających swoją wartość w województwie świętokrzyskim o poziomie przychodów od 5 do 50 mln PLN.

 

kostka

Nowa kostka i...

Piękno nowo położonej kostki brukowej daje ogromną satysfakcję wizualną jej właścicielowi, niestety z biegiem czasu owe piękno nowego bruku zaczyna znikać a w to miejsce pojawiają się problemy z  jego trwałością i estetyką. Ale czy na pewno tak musi być?

...Wykwity,...

Po ułożeniu kostki brukowej prędzej czy później zaczną się naturalne procesy chemiczne zachodzące zarówno wewnątrz, jak i na powierzchni naszej kostki. Najpowszechniejszym z nich jest pojawianie się na jej powierzchni białych nalotów, tzw. wykwitów wapniowych.

Są one zjawiskiem charakterystycznym dla większości materiałów porowatych, a w szczególności tych, które pracują w zmiennych warunkach cieplno-wilgotnościowych. Jeżeli materiał porowaty zawiera związki dobrze rozpuszczalne w wodzie, to jest bardzo prawdopodobne, że będziemy mieli do czynienia z powstawaniem wykwitów.  Mechanizm powstawania wykwitów jest ściśle związany z transportem rozpuszczonych w wodzie (cieczy porowej) soli na powierzchnię materiału porowatego, gdzie zachodzi odparowanie wody i ich krystalizacja. Mechanizm taki niestety bardzo często zachodzi w kostce brukowej.

Godziny Otwarcia:
pon. - pt. 06:00 – 20:00
pon. - pt. 08:00 – 17:00
pon. - pt. 08:00 – 16:00