Select language

pl flag   en flag   pl flag   pl flag

logo UE rgb 1

 

Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych "HEKO" powstał w lipcu 1990 roku w Czermnie, małej miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego. Jest to firma rodzinna z kapitałem w 100% polskim pl flag. Firma HEKO specjalizuje się głównie w produkcji i dystrybucji różnego rodzaju owiewek samochodowych. Szybki i dynamiczny rozwój zakładu stał się możliwy dzięki ambicjom i zaangażowaniu właścicieli firmy oraz pracowników. Z roku na rok firma HEKO przeznacza coraz więcej środków na inwestycję, rozbudowę zaplecza produkcyjnego i technicznego (obecnie trwa dalsza rozbudowa zakładu nr 1 w Czermnie oraz zakładu nr 2 w Oświęcimiu) co pozwoliło na znaczne poszerzenie asortymentu oferowanych przez HEKO wyrobów. Na chwilę obecną oferta firmy HEKO to ponad 3300 pozycji różnego rodzaju owiewek produkowanych do 149 marek samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów oraz pojazdów specjalnych. Około 90% naszej produkcji jest wysyłane na eksport, w znacznej mierze do krajów Europy Zachodniej, Chin oraz USA, co najlepiej może świadczyć o tym, że są to wyroby nowoczesne oraz bardzo dobrej jakości. Wielkość eksportu wytwarzanych przez firmę HEKO wyrobów została w 2015 doceniona przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”, który to dziennik uhonorował firmę HEKO tytułem – „Orzeł Eksportu w Województwie Świętokrzyskim” w kategorii Najdynamiczniejszy Eksporter.

 
historia

 

W grudniu 2004 roku, dzięki działaniom inwestycyjnym właścicieli, firma HEKO powiększyła się o nowy zakład produkcyjny. Zakupiony został były oddział Zakładów Chemicznych w Oświęcimiu, który tradycjami i doświadczeniem produkcyjnym sięga lat sześćdziesiątych XX w. Szybko rozpoczęto proces modernizacji i dofinansowania w kluczowych strefach, dzięki czemu nowo powstała filia od początku swojej działalności zajmowała silną pozycję w branży tworzyw sztucznych ze specjalizacją w polimetakrylanie metylu (PMMA).Intensywne procesy inwestycyjne podejmowane przez firmę przełożyły się na pozycję rynkową Oświęcimskiego zakładu HEKO – dziś jest największym krajowym producentem płyt plexi otrzymywanych w procesie polimeryzacji blokowej. Produkowane płyty powstają wyłącznie z najlepszych surowców pochodzących od uznanych, światowych producentów branży chemicznej. Dzięki temu wyróżniają się na rynku pożądanymi parametrami technicznymi posiadając jednocześnie powtarzalną, wysoką jakością. Na uwagę zasługuje innowacyjne podejście do tworzenia produktów, w efekcie czego powstają wyroby o unikalnych walorach estetycznych, jak wielobarwne płyty tęczowe „RAINBOW” czy użytkowych, w postaci płyt rozprowadzających światło całą powierzchnią. Oświęcimska filia firmy HEKO posiada również zaplecze techniczne do produkcji polimetakrylanu metylu w postaci granulatów. Mogą one być produkowane w wielu odmianach i kolorach w zależności od sposobu przetwarzania i przeznaczenia wyrobu gotowego. Jako nieliczni na rynku jesteśmy w stanie modyfikować parametry techniczne wytwarzanego granulatu dostosowując go bezpośrednio do wymagań klienta.

Do sztandarowych pozycji w ofercie HEKO należą syntetyczne żywice akrylowe HEKOL I-50 oraz HEKOL L-50. Od lat znane na rynku produktów profesjonalnych, szczególnie cenione przez krajowe i zagraniczne pracownie konserwatorskie. Posiadają bardzo szerokie spektrum działania. Znajdują zastosowanie do prac renowacyjnych , idealnie sprawdzają się przy zabiegu konsolidacji – wzmacniania zdezintegrowanej struktury zniszczonego drewna. Wykorzystywane m.in. do zabezpieczania stolarki budowlanej wewnątrz i na zewnątrz budynków, do impregnacji strukturalnej drewna uszkodzonego przez mikroorganizmy i owady, przy konsolidacji malowideł ściennych, ram obrazów, podkładów pod warstwy malarskie, wzmacnianiu ścian drewnianych, tynków. Z sukcesem znajdują także zastosowanie przy szkle i ceramice.

Autorskim projektem firmy było stworzenie i wprowadzenie do sprzedaży jednowarstwowego impregnatu do kostki brukowej – Hekol ExtraBruk. Jest on wysokiej jakości preparatem stanowiącym rozwór polimerów akrylowych w rozcieńczalnikach organicznych. Przeznaczony do impregnowania nawierzchni wykonanych z kostki brukowej i betonu wokół domów, miejsc użyteczności publicznej, ciągów pieszych, dróg dojazdowych itp. Zastosowanie impregnatu poprawia estetykę i uwydatnia barwę kostki brukowej – tzw. efekt mokrej kostki, stanowi skuteczną ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, zabezpiecza przed wodą, olejami, smarami, gumą z opon, ułatwia także czyszczenie i pielęgnację zabezpieczonej powierzchni. Ponadto gwarantuje doskonały efekt już przy zastosowaniu tylko jednej warstwy – dzięki temu oszczędza Twój czas i pieniądze.

W swojej ofercie posiadamy także wybór surowców chemicznych. Udostępniamy ich sprzedaż także w ilościach detalicznych – często niedostępnych na rynku chemii specjalistycznej. Wśród nich szczególnie akrylany, rozpuszczalniki, barwniki, inicjatory, stabilizatory i inne. Nasze działania rozwojowe zgodne są ze światowymi standardami ukierunkowanymi na poprawę wydajności energetycznej i minimalizację wpływu na środowisko naturalne. Jednocześnie inwestujemy w kapitał ludzki, tworzymy miejsca pracy i dajemy możliwość rozwoju zawodowego w nowoczesnym, bezpiecznym i przyjaznym środowisku pracy.     

Firma HEKO od kilku lat otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w postaci Certyfikatu Wiarygodności Biznesowej nadawanego przez Dun & Bradstreet Poland. Potwierdza ono wysoką płynność i stabilność finansową oraz jest świadectwem tego, iż jest wiarygodnym kontrahentem biznesowym. Wyróżnienie przyznawane przez Dun & Bradstreet Poland honorowane jest na całym świecie co doskonale współgra z międzynarodowym charakterem działalności firmy HEKO. W swojej produkcji firma HEKO stosuje unikalne w skali światowej rozwiązania mające zabezpieczenie w urzędzie patentowym. Sprawia to, iż firma HEKO jest w stanie wyprodukować owiewki pod każde, nawet najbardziej egzotyczne, zamówienie. Działania inwestycyjne firmy HEKO oraz dbałość o to aby cały czas na bieżąco wychodzić naprzeciw oczekiwaniom konsumentów sprawiły, że firma HEKO uzyskała pozycję lidera na światowych rynkach (na chwilę obecną, ze swoją produkcją, docieramy do najdalszych zakątków świata co sprawia, że owiewki HEKO można już spotkać na całym globie).

Na dzień dzisiejszy firma HEKO współpracuje z wieloma liczącymi się firmami krajowymi i zagranicznymi dystrybutorami z całego świata.

Godziny Otwarcia:
pon. - pt. 07:00 – 18:00
pon. - pt. 08:00 – 17:00
pon. - pt. 08:00 – 16:00